Formula 1’de Carlos Sainz rüzgarı! Hastaneden geldi, herkesi geçti

Formula 1’de heyecan sezonun üçüncü ayağında devam etti. Avustralya Grand Prix’si, Melbourne’deki 5278 metre uzunluğundaki Albert Park Pisti’nde 58 tur üzerinden yapıldı.

Yarışa ikinci sırada başlayan Ferrari sürücüsü Carlos Sainz, 1:20:26.843 derecesiyle bitiş çizgisini ilk geçen pilot oldu. İspanyol pilot böylece kariyerinin üçüncü zaferini elde etti. Carlos Sainz’ın ardından takım arkadaşı Monakolu pilot Charles Leclerc ikinci, McLaren’in Büyük Britanyalı sürücüsü Lando Norris de üçüncü oldu.

Yarışın en hızlı turunu 1:19.813 derecesiyle Charles Leclerc yaptı. Pole pozisyonunda başlayan Red Bull’un Hollandalı pilotu Max Verstappen, 4. turda fren arızasından dolayı yarışı tamamlayamadı. Ayrıca Mercedes pilotları Lewis Hamilton ve George Russell da yaşadığı sorunlar nedeniyle yarışı bitiremedi.

Apandisit rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan ve sonrasında ameliyata alındığından bir önceki Suudi Arabistan Grand Prix’sinden çekilen Sainz, 2022 Britanya ve 2023 Singapur GP’lerinin ardından üçüncü zaferini kazandı.

ALEVLER YÜKSELDİ

Avustralya’da günün sürprizi şampiyona lideri ve pole pozisyonunun sahibi Max Verstappen’in, yarış dışı kalması oldu. Verstappen 2. turda Carlos Sainz’a geçildi, 4. turda sağ arka freninden alevlerin yükselmesiyle yarışa veda etti. Hollandalı pilot, 2022 yılındaki Avustralya Grand Prix’sinden sonra ilk kez yarış dışı kaldı. Son turlarda ise Alonso’yu geçmek için çok zorlayan Russell, ciddi bir kaza yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x